Atlas

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Atlas
Niebieski, zaczynaj.
GLaDOS

Atlas, niski i opasły towarzysz P-body. Jeden z dwóch robotów które GLaDOS zbudowała dla Inicjatywy Testowania na Współdziałanie, stworzonej w celu pozbycia się ludzkich obiektów testowych.

Biografia

Atlas jest niebieskookim rdzeniem z podstawowym wyglądem typowego okrągłego rdzenia. Wygląda na bardziej męskiego w swoim oprogramowaniu w porównaniu z P-Bodym. GLaDOS utworzyła Inicjatywę Testowania na Współdziałanie po tym jak Chell wybudziła ją w Portal 2. Razem z P-Bodym muszą przeciwstawić się serii testów zbudowanych przez GLaDOS, poprawiając wiele różnych mechanik poprzednio napotkanych przez Chell z Kampanii jednoosobowej.

Później GLaDOS zdradziła, że Rdzenie Atlasa i P-body'ego są specjalnie zaprogramowane żeby nie robiły nic więcej prócz testów.

Podczas ostatnich faz testów GLaDOS ujawnia, że podczas gdy Inicjatywa Wspólnych Badań ma swoje użycia, potrzebuje ludzkich badań do nauki, nie badań robotów. Ujawnia też, że żyją jeszcze ludzie, zamknięci w starych obiektach Aperture. Tam, roboty podejmują zadanie przejścia przez stare pomieszczenia testowe i odblokowania ogromnej krypty zawierającej ludzi podtrzymywanych przy życiu za pomocą komór kriogenicznych. W ten sposób "ratują naukę". Jednakże, od razu po odblokowaniu pokoju z obiektami testowymi przez roboty, zostali zniszczeni. Zostały później odbudowane, a podczas napisów końcowych, Atlas siedzi na biurku komputera i patrzy na P-body'ego grającego na taśmie produkcyjnej.

Głosy

Głosu Atlasowi oraz P-body'emu użyczył Dee Bradley Baker.

Galeria

Ciekawostki

  • W zwiastunie gry zatytułowanym "Zaufanie" prototyp Atlasa w "Jednostronnych Wymuszonych Siłowo Izokinetycznych Śniadaniowych Próbach" włada taką samą patelnią co ta dostępna w Left 4 Dead 2. Dostępna jest także w Team Fortress 2 jako broń ręczna dla wszystkich postaci, a także w innych grach od Valve (ale jako nieużywalne fizyczne przedmioty).
  • We wczesnych dniach gry, gracze mieli dostęp do innej postacią zwanej Mel. Została później zastąpiona przez Atlasa, a Chell została zamieniona przez P-Body'ego.
  • Atlas jak i P-body odegrali postacie epizodyczne w LEGO Dimensions.
  • Atlas jest postacią Steam Exclusive z DLC Good Friends gry Runner2.

Zobacz także