Portal ARG/pl

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search

Portal ARG, lub też Gra rzeczywistości alternatywnej, została rozpoczęta jako easter egg podczas aktualizacji z 1 marca 2010 roku, a dokładniej jest ona połączona z informacją dotyczącą aktualizacji, czyli "Zmieniono częstotliwość transmisji radia", oraz towarzyszące temu nowe osiągnięcie, "Odebrano transmisję".

Żeby otrzymać to osiągnięcie, gracze musieli zdobyć radio w każdym pomieszczeniu testowym, oraz przynieść je do określonej lokacji. Czerwone światło zmieniało się na zielone po czym domyślna muzyka zmieniała się na serię piknięć, czyli coś w stylu kodu morse'a. Jeżeli gracz przeniósł radio przez siatkę dematerializującą, zagrałby inny dźwięk niż zwykle. Później odkryto, że te dźwięki są zapisane w 26 oddzielnych plikach *.WAV zawierających ukryte zdjęcia, do których można się dostać dzięki SSTV.

Niektóre pliki *.WAV zawierały informacje w Kodzie Morse'a, a był to numer telefonu oraz nazwa użytkownika i hasło. Dodatkowo odkryto, że ten numer prowadzi do nowocześnie wyglądającej w stylu GLaDOS analogowej strony BBS, która to, po użyciu nazwy użytkownika i hasła, daje dostęp do zdjęć i danych o tworzonym przez Valve Portal 2.

3 marca wydano kolejną aktualizację, która zmieniła zakończenie, a to oznaczało, że Portal 2 zostanie wkrótce wydany. 5 marca, 3 dni po oficjalnym rozpoczęciu ARG, sequel został oficjalnie ogłoszony.

Zobacz także

Portal 2 ARG