Space Sphere/pl

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
SpaceCore.png
Space space wanna go to space yes please space. Space space. Go to space.
Rdzeń kosmosu

Rdzeń kosmosu jest uszkodzonym rdzeniem osobowości z męskim oprogramowaniem. Pierwszy raz pojawia się w Portal 2. Jest on pierwszym z trzech rdzeni które Chell przyczepia Wheatleyowi podczas procedury inicjacji rdzenia.

Rdzeń kosmosu jest przykładem rdzenia osobowości który oszalał. Przez co używa on swojego hiperaktywnego sposobu mówienia stale wspominając o swoim uwielbieniu do kosmosu i o tym że chciałby polecieć w kosmos. Jego marzenie o tym że chciałby znaleźć się w kosmosie zostaje spełnione kiedy wsyssa go portal który wysyła jego i Wheatleya w kosmos. Jednak mała część jego dialogów oznacza, że być może znudził mu się kosmos i chce powrotu na ziemię. Po piosence "Want You Gone" na końcu gry można zobaczyć rdzeń kosmosu razem z Wheatleyem.

Rdzeń kosmosu razem ze wszystkimi uszkodzonymi rdzeniami podkładał Nolan North.

Galeria

Ciekawostki

  • Rdzeń kosmosu był inspirowany filmem Oregon Coast Aqaurium.
  • Rdzeń kosmosu stał się popularną postacią w internecie po wyjściu Portala 2. Można było znaleźć parodie kulturalnych filmów z jego udziałem.
  • Żeby uczcić The Elder Scrolls V: Skyrim Valve stworzyło i wrzuciło do Warsztatu Steama moda który sprawiał że Rdzeń kosmosu spadał z nieba blisko domu przed miastem Whiterun. W tym modzie znany jest jako Space Core.

Zobacz też