Vážená společenská kostka

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Vážená společenská kostka, jak se objevuje v Portalu 2
Výzkumné centrum Vám připomíná, že Vážená společenská kostka se Vás nikdy nepokusí ubodat a že vlastně ani neumí mluvit.
GLaDOS

Vážená společenská kostka (často nazývána jen Společenská kostka) je objekt, jenž se ve vesmíru Portalu objevuje pravidelně. Její vzhled je téměř totožný se Zátěžovou úložnou kostkou, jen logo Aperture Science je nahrazeno růžovým srdcem.

V Portalu dostala Chell Společenskou kostku na začátku testovací komory 17, kterou s její pomocí překonala. Na konci testovací komory ji musela Chell hodit do spalovače a tím ji "z milosti usmrtit". GLaDOS toho zneužila v závěrečné konfrontaci s Chell, kdy jí tuto akci vyčítala. Společenská kostka nicméně přežila, jak je vidět na konci hry těsně před titulky, kdy stojí vedle dortu.

Společenská kostka také zaujímá jednu z hlavních rolí v komixu Portal 2: Lab Rat, kde hovoří s Dougem Rattmannem, jeho hlavní postavou. Mluvení kostky je zřejmě narážkou na Portal, ve kterém GLaDOS hráči oznamuje, že Společenská kostka neumí mluvit, a kdyby náhodou ano, její rady by měly být ignorovány.

V Portalu 2 GLaDOS krátce trápí Chell, když jí opakovaně ničí Společenské kostky v sedmé testovací komoře. V této místnosti také GLaDOS tvrdí, že kostky jsou také schopny citů, čímž vlastně naznačuje, že mají také nějakou základní úroveň inteligence podobně jako střilny. Společenská kostka se také objevuje v kooperační hře, ale je nepřístupná a hráči s ní nemohou manipulovat. Poté, co Chell po dokončení Portalu 2 opustí komplex Aperture, spálená Společenská kostka se po chvíli vyvalí za ní. Není to kostka z Portalu 2, ale ta stará z prvního Portalu. Společenská kostka v Portalu 2 vyluzuje melodii, kterou je možné zaslechnout, když je hráč poblíž.

Související achievementy

Portal

Bratrovražda
Bratrovražda
Udělej cokoliv, abys přežil.

Portal 2

Silná trojka
Silná trojka
Najděte v kooperativní testovací místnosti skrytou kostku společnici
Zachování hmotnosti
Zachování hmotnosti
Porušte pravidla v testovací místnosti č. 07

Galerie

Zajímavosti

  • Hráči, kteří si Portal 2 přeobjednali přes Steam, k němu dostali Companion Cube Pin, malý připínáček zobrazující Společenskou kostku v portálu, jako volitelnou položku do Team Fortress 2. Hráči, kteří hráli všechny hry v balíčku Potato Sack, byli oceněni další položkou, Resurrection Associate Pin, kterou reprezentuje stejný model.
  • Jedno z možných jmen pro AI boty v TF2 u offline tréninku nebo na serveru, pokud tam jsou povoleni, je Companion Cube.